МРТ головного мозку

МРТ головного мозку

Магнітно-резонансна томографія головного мозку є сучасним безболісним методом медичної діагностики. Завдяки цьому методу можна оцінити стан здоров'я пацієнта, не піддаючи його організм променевому навантаженню. МРТ голови - передовий метод медичної діагностики для обстеження головного мозку.

Як виконується аналіз?

Технолог виконує МРТ головного мозку, а радіолог, невропатолог і нейрохірург досліджують отримані зображення. Пацієнту перед процедурою томографії голови необхідно зняти з себе предмети, які можуть взаємодіяти з магнітом. До таких предметів відносяться різні прикраси, шпильки, годинник, зубні протези, слуховий апарат і інше. Якщо пацієнт потрапив в аварію, або просто працює з металом, то є ризик того, що металеві частинки можуть міститися в голові, шкірі, очах і в хребетному стовпі, тому перед томографією головного мозку проводиться рентген.

Перед процедурою МРТ головного мозку пацієнтові потрібно зняти одяг, а з кишень вийняти монети і пластикові картки.

Магнітно-резонансна томографія голови проходить так: на столі лежить пацієнт, для того щоб уникнути найменших рухів під час МРТ головного мозку, можуть бути зафіксованими його голова, руки і груди.

Якщо пацієнт страждає на клаустрофобію, то перед проведенням МРТ голови йому призначаються седативні засоби.

В сканері можливий шум. Тому під час проведення МРТ головного мозку пацієнтові можуть запропонувати одягнути навушники. Томографія голови почалася, технолог час від часу буде просити затримати дихання, за пацієнтом він спостерігає через вікно в іншій кімнаті. Спілкування між пацієнтом і лікарем під час МРТ голови здійснюється через двосторонню систему зв'язку.

Щоб подивитися кровообіг різних структур головного мозку, пацієнтові можуть ввести контраст у вену, а потім зробити серію знімків МРТ голови.

Магнітно-резонансна томографія головного мозку, зазвичай, займає від 10 до 30 хв.

МРТ головного мозку переважно призначається для діагностування пухлини головного мозку, вроджених, судинних аномалій головного мозку, порушень роботи вуха і очей, травм голови, захворювання гіпофіза, хронічних порушень роботи центральної нервової системи, встановлення причини головного болю, інсультів і багато іншого.

  • Пухлин головного мозку
  • Вроджених аномалій головного мозку
  • Судинних аномалій головного мозку (наприклад аневризм)
  • Порушення роботи очей та середнього вуха
  • Травм голови
  • Захворювань гіпофіза
  • Хронічних порушень роботи центральної нервової системи (наприклад розсіяний склероз)
  • Встановлення причин головного болю
  • Інсультів
  • Також МРТ голови використовується для підтвердження відхилень головного мозку пацієнтам слабоумством.